Neurofeedback tréner - Bukó Andrea

Bukó (Kirnbauer) Andrea

ILF Neurofeedback tréner

 

Országos Biofeedback és Neurofeedback Egyesület

Valóban sok a figyelemzavaros gyerek? És felnőtt??

 

Amikor először szembesültem a figyelemzavar, mint fogalom, mint jelenség tényével, kicsit megörültem. Fura, mi? Bár szerettem volna elkerülni, hogy a gyerekem “megbélyegzett” legyen, bármiféle betegség, vagy fejlődési “rendellenesség” címkéjével, a tudat, hogy a gyermekem másságának az esetleges okára bukkantam, s netán annak a megoldására is, mégiscsak örömmel töltött el. Születésétől kezdve sokat olvastam, gyerek nevelés… egészséges táplálkozás… mozgás jelentősége… szülői háttér jelentősége stb. témákkal kapcsolatban, hogy igyekezzek mindent JÓL csinálni. Azonban úgy éreztem, nem tudom az okát, hogy miért “olyan” a gyerek… úgy éreztem, ez neki nem jó…. úgy éreztem, nem tudok neki segíteni….

Sok-sok kérdés… sok-sok átforgolódott éjszaka… sok-sok bizonytalanság. Sok-sok tévút és zsákutca…

Ma már tudom, hogy sem egyedi eset nem vagyok, sem pedig egyedüli…. és a gyermekem sem. Mégis!! Nap-mint-nap meglepődöm, hogy a saját környezetemben elő szülők (és gyermekeik) TÖBBSÉGE küzd azzal a problémával, amivel én is!! Ugyanúgy mint én, úgy érzik, tehetetlenek, szülői “kompetenciájukat” meghaladja, hogy átsegítsék gyermeküket az előttük álló feladatokon. SNI, ADHD, ADD… azok a szülők, akik már egymást közt dobálják ezeket a “kódokat”, már

  • szét olvasták magukat az interneten,
  • jártak többször gyerek (és maguk miatt felnőtt) pszichológusnál
  • Nagy eséllyel pszichiáternél is
  • Olvasták Máté Gábor Szétszórt elmék c. Könyvét 
  • Rendszeresen járnak fogadó órákra, a pedagógusokkal egyeztetni, rosszabb esetben az iskola/óvoda vezetőjével személyes konzultációra… 

Ők pontosan tudják; ahogyan a figyelemzavar, ADHD egy komplex probléma, úgy annak a megoldása, a gyermek felé a segítség megadása is az!

Az étrend vagy a mozgás ebben a képletben is megjelenik, de nem szabad szőnyeg alá söpörnünk azt a fontos tényezőt, hogy a gyermekünk élete, a fogantatástól kezdődött! És ha valaki, akkor MI magunk a leginkább felelősek azért, hogy a helyzet kialakult. Az idegrendszer fejlődése már a pocakunkban (kedves anyukák, IGEN) elkezdődött, és a mai napig is tart. Változik…. fejlődik vagy romlik… de fejleszthető! A jó hír, hogy a neurofeedback EGY módszer a fejlesztésre.  Önmagában ez sem csodaszer! El kell kezdeni mozdulni komplex módon, a megoldás irányába! 

Egy kis technikai "rólam"

Eredetileg pénzügyi-számviteli majd coach / mediátor végzettséggel érkeztem a neurofeedback területére.

Kiegyensúlyozott életet élünk kis családommal, 2 gyermeket nevelve. Az életem jelentős részét teszi ki a közösségi életben való tevékenységem, alapító tagja és egyben vezetője vagyok a Száz Kéz Egyesület nevű civil szervezetnek, mely a közösség építés mellett prevenciós célú programokat valósít meg 2014. óta.

2020. óta tagja vagyok az Országos Biofeedback és Neurofeedback Egyesületnek.

Ha érdeklődsz a neurofeedback tréning iránt, és szeretnél egy személyes konzultációt, kérlek töltsd ki az alábbi linken található kérdőívet (a kitöltés segítség mindkettőnknek, és semmiféle kötelezettséggel nem jár!)

andrea@neurofeedback-ecser.hu

+36 20 9212 204